منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 671
بازديد کل : 2599563
 
   
حرمت اقدام به عملیات خرابکارانه در شهرهای اسلامی و غیر اسلامی
صاحب اثر: سایت جامع فتاوای اهل سنت و جماعت   تاريخ درج مقاله:2013-02-03  تعداد بازديد:482
آیا ترور شخصیت ها و بمب گذاری در ساختمان های دولتی در کشورهای غیر اسلامی جهاد به حساب می آید؟

 

الحمدلله،
خیر، ترور و تخریب امری نا جایز است و از طرفی این امور سبب گرفتاری و دربه دری و کشته شدن مسلمانان می شود، این نوع کارها جواز شرعی ندارند، بلکه مسلمانان وظیفه دارند در میدان جنگ علیه کفار جهاد نمایند زمانی که توان تجهیز ارتشی منظم و منسجم و نیرومندی را داشتند که بتوانند علیه دشمنان الله و رسولش مبارزه کنند آنگونه که رسول الله صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ عمل نمودند. اما تخریب و ترور نتیجه ای جز بدبختی و ضرر برای مسلمانان در بر نخواهد داشت.

پیامبر صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ زمانی که قبل از هجرت در مکه بودند، دستور داشتند دست به شمشیر نبرند و نجنگند، الله تعالی فرموده است:« أَلَمْ تَرَ إِلَی الَّذِینَ قِیلَ لَهُمْ کُفُّوا أَیْدِیَکُمْ وَأَقِیمُوا الصَّلاةَ وَآتُوا الزَّکَاةَ» [نساء:77]

( آیا نمی بینی( ای محمد! و تعجب نمی کنی) ازکسانی که( پیش از آن که اجازه ی جنگ صادر شود، نسبت به جنگ علاقه نشان می دادند و هر چند) بدیشان گفته می شد:( وقت جهاد فرا نرسیده است) دست از جنگ بردارند و نماز را بر پا دارید و زکات مال بدر کنید).

پیامبر صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ در عهد مکی اجازه ی جهاد نداشتند؛ زیرا مسلمانان از نظر قدرت و توان در حدی نبودند که توان مقابله با مشرکین را داشته باشند، چنانچه یکی از کفار را به قتل می رساندند، کفار همه ی مسلمانان را یکسره قتل عام می کردند؛ زیرا مشرکین از قدرت و سلطه ی کافی برخوردار بودند.

بنابراین عملیات تروریستی و انتحاری و بمب گذاری نتیجه ای جز فشار بر مسلمانان و کشتار آنان در بر نخواهد داشت، چنین اموری به منزله ی دعوت و جهاد فی سبیل الله نیستند؛ بلکه سبب گرفتاریهای بزرگی برای مسلمانان خواهند شد؛ توجه داشته باشید رسول الله صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ زمانی فرمان جهاد را پس از هجرت به مدینه صادر کرد که از افراد و حامیان لازم برخوردار بود.

آیا پیامبر صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ و صحابه در دوران مکه با کفار می جنگیدند؟ خیر؛ بلکه جداً از مقابله و نبرد خودداری می کردند.

آیا پیامبر صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ و صحابه در عهد مکی به تخریب اموال کفار دست می زدند؟ خیر، بلکه فقط مشغول دعوت و تبلیغ بودند، قتال و جهاد پس از هجرت به مدینه آنگاه که مسلمین صاحب قدرت و حکومت شدند به عنوان یک فریضه ی اسلامی شکل عملی به خود گرفت.

الشیخ الفوزان- کلمات مضیئۀ لأصحاب الفضیلۀ العلماء فی الإرهاب(114،113) جمع:عمرو عبدالمنعم سلیم.

IslamPP.Com


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه