منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 640
بازديد کل : 2599532
 
   
پاسخ به شبهه ي وجود قبر پيامبر صلي الله عليه وسلم در مسجد
صاحب اثر: سایت جامع الفتاوای اهل سنت   تاريخ درج مقاله:2013-02-02  تعداد بازديد:661
در ردّ استدلال قبرپرستاني كه مي‌گويند: قبر پيامبر صلي الله عليه وسلم در مسجد نبوي است چه جوابي داريم؟ الحمدلله، به اين شبهه از چند جهت مي‌توان پاسخ داد: الف: بايد دانست كه مسجد بعد از فوت پيامبر صلي الله عليه وسلم بر روي قبرش ساخته نشده بلكه مسجد در حيات پيامبر صلي الله عليه وسلم ساخته شده است. ب: پيامبر در مسجد دفن نشده است تا استدلال ايشان مبني بر اين‌كه افراد صالح در مسجد دفن مي‌شوند درست باشد، بلكه پيامبر صلي الله عليه وسلم در خانه‌اش دفن شده است. ج: توسعه مسجد النبي صلي الله عليه وسلم

 

در ردّ استدلال قبرپرستاني كه مي‌گويند: قبر پيامبر صلي الله عليه وسلم در مسجد نبوي است چه جوابي داريم؟

الحمدلله،

به اين شبهه از چند جهت مي‌توان پاسخ داد:

الف: بايد دانست كه مسجد بعد از فوت پيامبر صلي الله عليه وسلم بر روي قبرش ساخته نشده بلكه مسجد در حيات پيامبر صلي الله عليه وسلم ساخته شده است.

ب: پيامبر در مسجد دفن نشده است تا استدلال ايشان مبني بر اين‌كه افراد صالح در مسجد دفن مي‌شوند درست باشد، بلكه پيامبر صلي الله عليه وسلم در خانه‌اش دفن شده است.

ج: توسعه مسجد النبي صلي الله عليه وسلم و افزودن خانه ي عايشه در مسجد در حيات صحابه رضي الله عنهم نبوده بلكه بعد از وفات اكثر صحابه رضي الله عنهم تقريباً در سال 94 ه. ق. اتفاق افتاده و حتي باقيمانده ي صحابه اي كه در قيد حيات بودند با اين كار راضي و موافق نبودند، بلكه مخالف بودند و از تابعين سعيدبن‌مسيب با اين كار مخالف بوده است.

د: بايد دانست كه قبر داخل مسجد نيست، بلكه قبر در يك مكان مستقل و جدا از مسجد قرار دارد و مسجد بر روي آن بنا نشده است و قبر پيامبر صلي الله عليه وسلم از سه قسمت با ديوارها احاطه شده و به صورت مثلث در آمده است و در جهت قبله قرار ندارد بنابراين قبر پيامبر صلي الله عليه وسلم هنگام نماز روبروي قبر قرار نمي‌گيرد. با اين توضيح استدلال قبر پرستان باطل مي‌شود.

شيخ ابن عثيمين – مجموع فتاوي و رسائل (2/232،233)


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه