منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 307
بازديد کل : 2563463
 
   
حج با روافض(2)
صاحب اثر: علی حسین امیری   تاريخ درج مقاله:2013-01-17  تعداد بازديد:415
حج با روافض 1- اگر شما پنهاني به لعن و نفرين مي‌پرداختيد پس از كجا اهل سنت با شما مخالفند و اگر بگوئيد: دشمنان وحدت اسلامي اينكار را آشكارا و براي تفرقه كرده اند، پس چرا كاري را كه دشمنان اسلام مي‌كنند شما صحيح مي‌دانيد، و يا اگر بگوييد ما با عقايد اهل سنت مخالفيم و با ابوبكر و عمر مخالفيم ولي با خود ايشان مشكلي نداريم، اين نيز صحيح نيست، چون عقيده و فكر هر شخص نماينده خود اوست، و شما اگر راست مي‌گوييد پس با خوارج وحدت داشته باشيد و فقط با عقيده خوارج پيرامون حضرت علي مخالف باشيد و با خود...

.....حج با روافض

1- اگر شما پنهاني به لعن و نفرين مي‌پرداختيد پس از كجا اهل سنت با شما مخالفند و اگر بگوئيد: دشمنان وحدت اسلامي اينكار را آشكارا و براي تفرقه كرده اند، پس چرا كاري را كه دشمنان اسلام مي‌كنند شما صحيح مي‌دانيد، و يا اگر بگوييد ما با عقايد اهل سنت مخالفيم و با ابوبكر و عمر مخالفيم ولي با خود ايشان مشكلي نداريم، اين نيز صحيح نيست، چون عقيده و فكر هر شخص نماينده خود اوست، و شما اگر راست مي‌گوييد پس با خوارج وحدت داشته باشيد و فقط با عقيده خوارج پيرامون حضرت علي مخالف باشيد و با خود خوارج خوب و مهربان باشيد ولي واضح است كه اينگونه نيست.

2- دليل دومي كه در اينجا ارائه مي‌دهيم و ممكن است براي بعضي خنده‌دار به نظر آيد ولي واقعيت دارد. تمامي مردم مي‌دانند كه ما در عصر جديد هستيم و وسائل پيشرفته جاسوسي و ضبط صدا موجود مي‌باشد، به طور مثال: وسائلي هست كه از بيرون منازل هم مي‌تواند صداي شما را ضبط كند و يا از راههاي ديگر، پس اينكه شما مي‌گوييد: ما در جايي كه سني ها نيستند لعن و نفرين و ديگر حركات را انجام مي‌دهيم، صحيح نيست، و اگر شخصي اين صحبتها را ضبط كرد و بعد آن را به كشورهاي ديگر برد و ايجاد تفرقه كرد در آن موقع شما مقصر هستيد، و اگر اين امر براي شما باور كردني نيست، بايد بگوييم: در همین انجمن ديوانگان حسين مراسم عمر كشون گرفتند و سی دي آن به كشورهاي سنی اطراف رفته بود و باعث درگيري بين شيعه و سني شده بود.

3- مورد بعد اين كه ما مي‌پرسيم: آيا وقتي شما پشت سر اهل سنت و عقايدشان بدگويي مي‌كنيد، آيا همين امر باعث نمي‌شود كه رابطه خود شخص شما با آنان تيره گردد و همين باعث تفرقه بين شما با آنان مي‌شود.

4- در ضمن اینگونه سخنان پشت سر اهل سنت، باعث ایجاد کینه در دل افراد می‌شود و مانند آتشی در زیر خاکستر می‌ماند، و بالاخره در جایی خود را نشان می‌دهد، پس چنین وحدتی فایده ندارد.

اعمال خرافيون در حج

يكي از مهمترين موارد، زيارت قبور است، مسئله‌اي كه در ذهن اكثر اينان است اين است كه گمان مي‌كنند اهل سنت در عربستان چون روي قبور امامان را گنبد و بارگاه نساخته اند پس لابد با با اهل بيت دشمن هستند، بايد به اين افراد گفت: ساختن بنا روي قبر و طلاكاري كردن و ساختن گنبد گلين و زرين و تمامي اين موارد در قرون بعدي و سالها پس از ظهور اسلام (از قرن سوم به بعد) وارد اسلام شده و بدعت مي‌باشد، وگرنه چرا در اوايل اسلام پيامبر ص بر روي قبر حضرت حمـزه سيدالشهداء بنايي نساخت، يا روي قبر فرزندش ابراهيـم و يا قبر حضرت خديـجه و يا قبور شهداي احـد و شهداي بئر معـونه و … البته دلايل براي عدم ساختن بنا روي قبور فراوان است، و احاديث زيادي كه اين عمل را منع كرده زياد هستند، و حتي در كتب شيعيان فراوان است، و در هيچ جاي قرآن نيز بدين امر اشاره‌اي نيست، و اگر تمامي دلايل را بنويسيم خود كتابي جداگانه مي‌شود. و گهگاه در قبرستان بقيع افرادي مشاهده مي‌شوند كه شروع مي‌كنند به بدگويي و زدن حرفهاي نامربوط عليه اهل سنت در عربستان و آنان را بي دين مي‌خوانند، چرا؟ چون آنها نيامده اند ميليونها تومان پول خرج ساختن قبرستان كنند و در دين بدعت گذارند پس دين ندارند(دينداري از نظر خرافيون فقط قبرپرستي و غير خدا را خواندن و لعن و نفرين و… است) براي مثال احاديث زير در نهي از ساختن قبور مي‌باشند:

در كتاب كافي و وسائل از حضرت صادق u روايت كرده كه علي u فرمود: «بعثتي رسول الله ص إلی المدینة في هدم القبور وكسر الصور فقال: لا تدع صورة إلا محوتها ولا قبراً إلا سويتها». يعني: رسول خدا ص مرا به سوي مدينه فرستاد درباره خراب كردن قبور و شكستن صورتها و فرمود: صورتي را مگذار مگر اينكه آنرا محو كن و قبري مگذار مگر مساوي زمين كن.

در كتاب فقه الرضا روايت كرده از رسول خدا ص كه: «لعن رسول الله ص من جعل القبور مصلى ولعن من يجعل مع الله آلهة أخرى». يعني: رسول خدا ص لعن نمود كسي را كه قبرها را جاي نماز كند و لعن نمود كسي را كه با خدا خدايان ديگر قرار دهد.

در كتب مستدرك الوسائل ج 1 ص 132 از حضرت امير u نقل كرده كه فرمود: سمعتُ رسولَ الله ص يقول: لا تتخذوا  قبري عيدا». يعني: شنيدم رسول خدا ص مي فرمود: قبر مرا عيد (يعني محل رفت و آمد) مگيريد.

شيخ صدوق در علل الشرايع و وسائل الشيعة باب 65 از ابواب دفن روايت كرده اند كه رسول خدا ص فرمود: «لا تتخذوا قبري قبلة ولا مسجداً، فإن اللهَ تعالى لَعنَ اليهودَ حيث اتخذوا قبور أنبيائهم مساجد». يعني: قبرم را قبله و محل توجه قرار ندهيد و مسجد نكنيد زيرا خداي تعالي يهود را لعن نمود چون قبور پيامبران خود را مساجد قرار دادند.

در كتاب محاسن برقي و كتاب وسائل باب 43 از ابواب دفن اموات از حضرت علي u روايت كرده اند كه فرمود: «من جدد قبراً أو مثل مثالاً فقد خرج عن الإسلام». يعني: هر كس قبري را تجديد و يا مجسمه‌اي بسازد از اسلام خارج است.

از موارد ديگر، يا علي گفتن عده‌اي از شيعيان در حج است. و خرافيون دائم مي گويند: ببينيد اين بد سني‌ها حتي از اسم علي هم متنفر هستند. در جواب اين عده بايد گفت: اهل سنت حضرت علي و ساير خلفاي راشدين را دوست دارند، و علت نارضايتي آنها از اين موضوع اين است كه در آيات فراواني از قرآن كريم خواندن غير خدا منع شده، و خداوند مي‌فرمايد که فقط او را صدا كنيد و فقط او را دعا كنيد، مثلاً در سوره جن آيه 20 مي فرمايد: ﴿قُل إِنَّما أَدعو رَبّي وَلا أُشرِكُ بِهِ أَحَدًا﴾ يعني: «بگو همانا پروردگارم را مي‌خوانم، و احدي را با او شريك نمي‌گردانم». و در ضمن نبايد صفات خالق را براي مخلوق هم جايز بدانيم، اين صفت خداست كه در همه جا حاضر و ناظر است، و از رگ گردن به بندگان نزديكتر است.

مورد بعدي در حج، مسئله شهادت در اذان است، و اكثراً از اين  امر ناراضي هستند كه چرا اينها در اذان: «أشهد أن عليا ولي الله وعليا حجة الله» را نمي‌گويند، در صورتي كه در كتب خود شيعه مثل كتاب من لايحضر الفقيه كه جزء چهار كتاب اصلي شيعيان بعد از قرآن مي‌باشد، و نوشته شيخ صدوق است، از شهادت عليا ولي الله در اذان منع شده، و گويندگان آن را لعن كرده است، ولي اكثر شيعيان اين را نمي‌دانند و دائما در حج ايراد مي‌گيرند، و جالب اينكه روحاني آنان هم آنها را متوجه نمي‌كند، و برعكس اگر كسي هم از او درباره اين موضوع سوال كند با جوابي بي ربط مسئله را توجيه مي‌كند، مثلاً مي‌گويد: ما اين جمله را به نيت اذان نمي‌گوييم، و يا از باب تبرك مي‌گوييم و …

از موارد ديگر، طواف نساء مي‌باشد، و تمامي فكر خرافيون در حج فقط متوجه اين موضوع است كه مبادا طواف نساء را درست انجام ندهد و به همسرش حرام شود و گاهي ديده شده به اهل سنت كه طواف نساء ندارند حرفهاي نامربوط مي‌زنند كه مثلاً شما به هم حلال نيستيد.

مورد ديگر، اينكه نوعي دشمني با عربها در ذهن خرافيون مي‌باشد مثل اين است كه خود را جدا از آنان مي‌دانند، و خود را ايراني و فارس و آريايي و … مي‌دانند و نسبت به آنها ديد منفي دارند. البته به نظر من دشمنی آخوندها یا مردم خرافی با عربها نیست، و این دشمنی در واقع با اهل سنت است، چون اینها با حزب الله لبنان خوب هستند یا با شیعیان در عربستان خوب هستند و در همین سفر حج به دیدن مسجد شیعیان می‌روند یا با شیعیان عراقی خوب هستند، پس اینها با عرب بد نیستند بلکه با عربی که سنی باشد مشکل دارند. ايرانيان بايد بدانند يكي از هدفهاي اسلام برداشتن همين عقايد تفرقه‌انگيز بوده، و ارزش انسانها را به ميزان تقوي در آنها مي‌دانسته و اين دشمنان وحدت بين مسلمين هستند كه اينگونه افكار را پخش مي‌كنند و گرنه ما همگي امت اسلامي هستيم، و تمام مسلمانان برادر و هموطن هستند و اين مرزهاي بين كشورها همگي قراردادي و ساختگي است، و در طول تاريخ تغيير مي‌كنند، تازه پيامبر ص و امامان هم از عرب بوده اند، و قرآن و احاديث نيز به زبان عربي است، پس نبايد نسبت به عرب بدبين بود.

حاجي كه از حج برگشته

هر وقت به ديدن يكي از خرافيون كه از حج برگشته مي‌رويم، شروع مي‌كند به بدگويي پشت سر اهل سنت كه مثلاً چرا اينها در نمازشان مهر نمي‌گذارند؟! يا در اذان أشهدأن عليا ولي الله نمي‌گويند؟! يا چرا روي قبور ائمه را گنبد و بارگاه نساخته اند؟! و چرا؟ و چرا؟ …

به اين بيچاره بايد گفت: تو چند صد هزار تومان خرج كرده‌اي و چندين هفته وقت گذاشته‌اي كه به سفر حج بروي، و تنها مطلبي كه كشف كرده‌اي همين بوده كه آنها مهر نمي‌گذارند و موارد ديگر، بايد به اين اشخاص خسته نباشيد گفت، اينگونه افراد داراي فكري هستند كه تا نوك بيني خود را بيشتر نمي‌بينند و اصلاً مسائل مهمتر و وسيع‌تر به فكرشان خطور نمي‌كند، مسائلي مثل وحدت بين مسلمين و مشكلات دنياي اسلام و تنها مشكل اسلام از نظر اينها همان ساخته نشدن گنبد و بارگاه روي قبور است. اين افراد بايد بدانند اين صحبتهاي ابلهانه بيشتر باعث تفرقه مي‌شود. البته روحانيون دوست دارند مردم بدينگونه عقب افتاده باشند و آنقدر مردم را بي سواد مي‌دانند كه به طور مثال در مورد مسئله مهر كه هيچگونه حديثي در كتب شيعه و سني نيست و پيامبرص و اصحاب در هنگام سجده مهر يا چيزي ديگر نمي‌گذاشته اند، و بعد روي آن سجده كنند بلكه بر روي حصير يا درنوك (نوعي فرش) و بساط و …. و همچنين بر روي زمين سجده مي‌كرده اند، و احاديث در اين مورد مي‌باشند، ولي در عوض روحانيون آنقدر از كم اطلاعي مردم مطمئن هستند كه در تلويزيون در سريال جابربن حيان كه با امام صادق u هم دوره بوده، نشان مي‌دهند كه جابر در كوهستان سجاده‌اي پهن كرده و به هنگام سجده چيزي شبيه به مهر روي سجاده گذاشته، و بر آن سجده مي‌كند ولي روي زميني كه چند سانتي متر بالاتر است، يا روي همان سجاده سجده نمي‌كند (خرافات ديگري نيز در اين سريال وجود داشت، مثلاً در آن امام صادق u بدون اينكه نامه‌هاي رسيده از يارانش را بخواند پاسخ تمامي آن نامه‌ها را نوشت، و تحويل داد!).

چه بايد كرد؟

حال بايد پرسيد: راه حل بر طرف کردن اختلافات و ايجاد وحدت چيست؟ چون شكي نيست كه يكي از راههاي ايجاد اتحاد بين مسلمين همين رفتن به حج است، چون تمامي مسلمين جهان در آنجا جمع مي‌شوند و يكديگر را مي‌بينند، پس بايد:

- از هرگونه صحبت يا اعمالي كه باعث ايجاد تفرقه مي‌شود خودداري كرد.

- بيشتر حواس خود را به پرستش خداوند يكتا معطوف كنيم.

- ايجاد رابطه و دوستي با مسلمانان ديگر و نظرات و انتقادات آنها را جويا شدن، البته به طور كاملاً دوستانه و به دور از تعصب و دشمني، چون دشمنان اسلام از وحدت و دوستي شما هراس دارند.

- دوري از تفرقه جويان و به صحبتهاي آنها گوش ندادن.

- كوشش براي رسيدن به صدراسلام و اسلام خالص و اسلام حقيقي و دور كردن خرافات و عقايد غير اسلامي، حال چه اين عقايد در ميان اهل سنت باشد و چه در ميان شيعيان، فرقي ندارد.

سخني با خواننده گرامي

شما خواننده محترم پس از خواندن اين مطالب كه شايد هم از آن خيلي خشنود نباشيد بايد بدانيد اگر اين اعمال خرافي را انجام مي‌داده‌اي پس از اين بايد اين اعمال را كنار بگذاري و شايد تا كنون از روي جهل اينكار را مي‌كرده‌اي ولي بعد از اين ديگر جايز نيست، و كسي كه به ايجاد تفرقه كمك كند مسلماً عامل استعمارگران و دشمنان اسلام است، حال يا عمداً اينكار را مي‌كند يا ناخواسته و از روي حماقت و جهل، ولي به هر حال دارد به آسياب دشمن آب مي‌ريزد.

در پايان ممكن است كسي بگويد: مذهب ما اينگونه است كه مثلاً ابوبكر و عمر را غاصب خلافت و مستحق لعن كردن مي‌دانيم و حضرت علي را جانشين بلافصل پيامبر ص، و اين ديگر تقصير ما نيست، چون اينها اصول و پايه مذهب شيعه است، و ايجاد تفرقه ربطي به ما ندارد. در جواب  اين عده مي گوييم: شما تنها نبايد ببينيد كه مذهبتان چه مي‌گويد، و چشم بسته قبول كنيد و از مسئوليتهاي ديگر شانه خالي كنيد چون اين كاري است كه كافران و مشركان هم در طول تاريخ مي‌كرده اند و حاضر به تغيير مذهب اجدادشان نبوده اند. شما بايد برويد و تحقيق كنيد (البته بدون تعصب و با فكري آزاد) كه اسلام واقعي و بدون خرافات چيست، و چه مي‌گويد، و اين راه تنها از طريق قرآن و سنت واقعي پيامبر ص يعني: احاديث غيرجعلي كه با قرآن و عقل مخالف نيستند و شرايط داشتن حديث صحيح را دارند (نه، هر مزخرف و خرافاتي كه جعل كنندگان حديث آنها را ساخته اند) و همينطور خواندن كتابهاي مسلمانان ديگر، و نه فقط خواندن كتابهاي شيعه (مثل بحارالانوار و حق اليقين و كتابهاي ديگر مجلسي كه مملو از خرافات و سخنان تفرقه‌انگيز است) چون روش تحقيق اين است كه شما ببينيد طرف مقابلتان نيز چه دلايلي دارد، اگر بنا باشد كه شما فقط همان كتب مذهب خود را بخوانيد، و براي سوالات هم به پيش روحاني مذهب خودتان برويد، اين ديگر تحقيق نيست، و شما در واقع  با اينكار داريد سر خودتان را كلاه مي‌گذاريد.

نكته: هدف ما از بيان اين مطالب شناسايي افراد خرافاتي و بي‌سوادي است كه هميشه در مراسم حج هستند و با عقايد نادرست خويش و حركات و سخناني كه در حج انجام مي‌دهند موجب شكاف بين شيعه و سني مي‌شوند و يا با سخنان ناسنجيده افراد كم اطلاع را نيز نسبت به اهل سنت بدبين مي‌كنند، وگرنه منظور ما ساير طبقه روشنفكر نيستند و حتي اينجانب عقيده دارم كه طبقاتي چون دانشجويان روشنفكر و يا مهندسين و يا دكترهاي تحصيل كرده و به طور كل انسانهايي با ذهن باز و بدون تعصبات فرقه‌اي و مذهبي به آساني سخنان منطقي را تشخيص مي‌دهند و بين اسلام واقعي و عقايد خرافي تفاوت مي‌گذارند، البته اين قشر از اجتماع نيز بايد كوشش كنند و دين واقعي و اسلام بدون بدعت و خرافات را تشخيص دهند، چون محافظين خرافات نمي‌گذارند كه صداي افراد دلسوز دين به گوش بقيه برسد و هر مخالفت و حركتي را در نطفه خفه مي‌كنند و حتي سايتهايي را كه عقايد و خرافات ايشان را قبول نداشته باشند مي‌بندند (مثل سايتهاي اهل سنت، عقیده، سنی نیوز) و دسترسي به آنان دشوار مي‌شود (همه در اينترنت با واژه مشترك گرامي دسترسي به اين سايت ممكن نيست به خوبي آشنا هستند) و همچنين هنگامي كه با كارواني به حج مي‌آييد بايد اين نكته را بدانيد كه اشخاصي كه با شما در يك كاروان همسفرند اگر اين عقايد منحرف كه ما گفتيم در آنها بود بدانيد چنين افرادي به اهل سنت با ديد منفي مي‌نگرند و از نظر ايشان تمامي آنها وهابي و بد سني هستند، و روحاني كاروان هم كه اصلاً كاري به اين كارها ندارد (و از اين طرز فكر خوشش هم مي‌آيد) پس شما بايد توجهي به صحبتها و كارهاي آنها نداشته باشيد و خودتان برويد و با اهل سنت اتحاد و همبستگي ايجاد كنيد و طرز فكري خشك نداشته باشيد.


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه