منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 248
بازديد کل : 2600083
 
   
مجموعه اشعار 7
صاحب اثر: علی حسین امیری   تاريخ درج مقاله:2013-01-14  تعداد بازديد:726
رو سر بنه به منبر!! رو سر بنه به منبر، الله را رها کن!! مسجد صفا ندارد، در تکیه صفا کن!! یا سر بنه به منقل، تا عقل تو شود حل!! با فکرهای مهمل، روح خودت فنا کن!! ماییم و قبر و گنبد، افکار تیره و بد در پرتگاه شرکیم، بر دین حق جفا کن! در خواب دوش دیوی، در کوی شرک دیدم!! با دست اشارتم کرد، که عزم سوی ما کن!! ________________________________________ در اينجا به پايان محفل شيعه مي رسيم و اميدواريم شما در مورد مذهب خودتان کمي تحقيق به خرج دهيد و کورکورانه هر چه گفتند قبول نکنيد، مذهب وراثتي

 

رو سر بنه به منبر!!
رو سر بنه به منبر، الله را رها کن!!
مسجد صفا ندارد، در تکیه صفا کن!!
یا سر بنه به منقل، تا عقل تو شود حل!!
با فکرهای مهمل، روح خودت فنا کن!!
ماییم و قبر و گنبد، افکار تیره و بد
در پرتگاه شرکیم، بر دین حق جفا کن!
در خواب دوش دیوی، در کوی شرک دیدم!!
با دست اشارتم کرد، که عزم سوی ما کن!!
________________________________________
در اينجا به پايان محفل شيعه مي رسيم و اميدواريم شما در مورد مذهب خودتان کمي تحقيق به خرج دهيد و کورکورانه هر چه گفتند قبول نکنيد، مذهب وراثتي و تقليدي قابل اطمينان نيست، مسيحيان و يهوديان و کمونيستها هم از والدين و مراجع خودشان تقليد کرده اند، در روز جزا مداح و آخوند محله به فريادتان نمي رسد بلکه اينها خودشان از همه گرفتارتر هستند. فراموش نکنيد طلب علم در اسلام واجب است، و نمي توان در مورد مذهب خود ساده برخورد کرد و هر مذهبي که پدر و مادرمان داشتند ما نيز همان را پيروي کنيم، براي تحقيق نيز بايد مراحل زير را مد نظر داشته باشيد:
1- در ابتدا به راه و روش و مذهب خود شک کنيد، کسي که ذره اي شک به راهي که مي رود ندارد و تنها مذهب خود را بر حق مي داند و حاضر به پذيرفتن هيچ ساز مخالفي نيست، پس براي چنين شخصي اميد نجات نيست.
2- مغز و روح خود را از هرگونه تعصب خالي کنيد و همچون شخصي بي طرف که تنها و فقط دنبال حقيقت اسلام است عمل کنيد، آن عينک مذهبي و تعصب قبلي را به دور افکنيد. بسياري از محققين با همان طرز فکر قبلي خود به سمت تحقيق مي روند و در نتيجه همان افکار قبلي را در تحقيق خود دخيل مي کنند و بنابراين به جايي نمي رسند، شما فکر مي کنيد روشنفکر و محقق گمراه در ميان شيعيان وجود ندارد؟ چند تا را مي خواهيد تا نام ببرم؟
3- پس از گذشت از اين دو مرحله تحقيق خود را شروع کنيد و ابتدا از قرآن که مهمترين مرجع است شروع کنيد. فراموش نکنيد آيات قرآن را با تعقل و تدبر بخوانيد نه با همان عينک مذهبي يا بدون تعقل، معناي آيات و خود آيات را با هم بررسي کنيد چون گاهي ترجمه‌ها صحيح نيستند، و هر جا آيه اي را خوانديد با خود بينديشيد که آيا تا کنون طبق همين آيه عمل کرده ايد يا خير؟ مثلاً وقتي در آيات بسياري مي خوانيد که از صدا کردن و خواندن غيرخدا اجتناب کنيد، خوب آيا شما همينگونه بوده ايد يا دائم علي و حسين و ابوالفضل را صدا زده ايد؟ و چنانچه موردي از قرآن برايتان ثابت شد ديگر به سخن احدي گوش ندهيد، نه به صحبت آخوند نه مداح و نه احاديث جعلي که با قرآن در تضاد هستند.
4- در مرحله بعدي به خواندن و مطالعه کتب حديث برويد و فراموش نکنيد تنها کتب حديث مذهب خود را خواندن روش تحقيق نيست بلکه مي بايست کتب مذاهب اسلامي ديگر و کتب اهل سنت را نيز بخوانيد، و در بررسي احاديث دقت عمل به خرج دهيد. مهمترين مصداق براي صحيح بودن يک حديث موافق بودن متن آن حديث با قرآن است، چنانچه متن حديثي با قرآن موافق بود آنرا بپذيريد و چنانچه سند آن مخدوش بود باز هم شما متن آنرا که موافق با تعاليم اسلام است بپذيريد ولي چونکه سند صحيحي نداشته نمي توانيد آن حديث را به گوينده آن که پيامبرص يا امام بوده نسبت دهيد. در بررسي احاديث نبايد در مورد نام کتب و نويسنده آنها تعصب به خرج دهيد چون به هر حال نويسندگان اين کتب معصوم نبوده اند و احاديث خرافي را در کتب خود آورده اند که نمي توان آنها را قبول کرد. پس از گذشت از صدر اسلام مذاهب مختلفي ايجاد شدند که هر کدام کتب حديث مخصوص خودشان را دارند و هر فرقه تنها به کتب خودش آگاهي دارد و تنها آنها را قبول دارد، پس کسي که مي خواهد رودخانه زلال اسلام را از ميان اين رودها و شعبات فرعي بشناسد بايد همه اين رودها را بچشد تا به واقعيت امر پي ببرد و براي اينکار بايد محکي داشته باشد و آن چيزي نيست جز قرآن و عقل و سنت پيامبر ص.
پس احاديث فرقه هاي مختلف را با عقل خود نيز تطبيق دهيد و چنانچه خرافي بودند نپذيريد، همينطور با تاريخ و قرينه‌هاي ديگر . البته براي تشخيص احاديث صحيح مراحل مختلفي وجود دارد که در اين مختصر جاي آن نيست.
5- مطالعه کتب تاريخي نيز بسيار مفيد است، البته اين مطالعه را با تحقيق و هوشياري انجام دهيد، چون در تاريخ نيز روايات و داستانهاي دروغين وجود دارد و هرچه تاريخ نوشته صحيح نيست. از کتب تاريخ قديمي شروع کنيد همچون سيره ابن هشام و کتب تاريخي ديگري چون تاريخ طبري و
6- بررسي نظرات و کتابهاي مخالفين نيز بسيار حائز اهميت است، مثلاً در رابطه با غديرخم يا مسئله امامت يا عصمت و …، مي بايست نظرات اهل سنت را نيز مطالعه کنيد نه فقط کتب شيعه را بخوانيد.
اسلام در ابتداي ظهور خود همچون رودخانه اي زلال و پاک بوده که از دل کوه بيرون آمده، ولي با گذشت زمانهاي طولاني در هر قرن يک رود کوچک و انشعابي از اين رودخانه اصلي جدا شده و راهي ديگر را پيش گرفته که به لجنزار و باتلاق ختم شده، ولي چنانچه با رودخانه اصلي به پيش مي رفت به دريا مي رسيد. پس بين خودتان و رودخانه اصلي هيچ فاصله اي نيندازيد، حتي يک وجب.
داشتن نامهاي مختلف به خاطر مذهبي که داريم باعث همين جدايي ها و تفرقه ها مي شود، دين نزد خدا اسلام است، پس شما مي بايست فقط و فقط اسلام داشته باشيد و چنانچه کسي به شما گفت: داراي چه مذهبي هستيد؟ بگوييد من از مذهب بيزارم و فقط دين دارم آن هم دين اسلام و در واقع من مومن و مسلم هستم.
در پايان اشعار بسيار جالب كتاب آلفوس، نوشته عليرضا حسيني را مي آوريم:
________________________________________
آمدند و به ما ز دین گفتند
آمدند و به ما ز دین گفتند
صبح تا شب، از آن و این گفتند
جای تبلیغ عشق یا ایثار
قصه هایی ز خشم و کین گفتند
دشمن زنده را رها کردند
لعن و نفرین به مومنین گفتند
جای فکری برای آینده
از گذشته به سوز دین گفتند
جای فکری برای این دنیا
از جهان های واپسین گفتند
دشمن زنده را رها کردند
لعن و نفرین به مومنین گفتند
صبح تا شب ز مرگ دین خواندند
خودشان،ترک علم و دین گفتند
خودشان، رهزنان دین بودند
غرب را دزد در کمین گفتند
چارده قرن، صد فرقه شدند!
دیگران را چرا لعین گفتند؟
خنده دار است دشمنان دین
سخنانی چه آتشین گفتند
این خوارج، به اسم حزب الله
نام خود با خدا قرین گفتند
فکر اینها شبیه شیطان است
چهره ها نیز اینچنین گفتند
گوش خرها به پای منبرها
مفت دیدند و یاسین گفتند
نام علامه را عَلَم کردند
پوشش جهل را چنین گفتند
جای پرداختن به اصل دین
چارده قرن، فرع دین گفتند
مغز اسلام را تهی کردند
آن فقیهان که اینچنین گفتند
بر شما در ستیز با اسلام
کافران نیز آفرین گفتند
ره به بیراهه می برند این قوم
گرچه از رب العالمین گفتند
وه چه شیطانی است این افکار
گرچه با ناله ای حزین گفتند
فکرشان، تیره بود و بیهوده
ذکرشان را به قصد کین گفتند
جاهلند و به نام اهل البیت
سخنانی به کفر، عجین گفتند
سخن عقل را کفن کردند
حرف احساس را یقین گفتند
دوست چین و شوروی گشتند
تَرک اسلام و مسلمین گفتند
هر چه دولت که کافر و گبر است
با شما یار و همنشین گفتند
پشت پرده چه کارها کردند
آمدند و به ما ز دین گفتند
________________________________________
حب بدون عمل
حب بدون عمل
شاکی بی مدعاست
حب بدون عمل
طبل بدون صداست
حب بدون عمل
جمله خطا در خطاست
حب بدون عمل
دم پا در هواست
حب بدون عمل
مثل نفاق و ریاست
حب بدون عمل
خواب و خیال و خطاست
حب بدون عمل
مایه شر و بلاست
حب بدون عمل
راحتی و ادعاست
حب بدون عمل
فکر سراسر خطاست

حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه