منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 747
بازديد کل : 2624259
 
   
مجموعه اشعار علی حسین امیری1
صاحب اثر: علی حسین امیری   تاريخ درج مقاله:2013-01-13  تعداد بازديد:672
لازم به تذکر است که هرجا اينجانب نامي از شيعه برده ام و آنرا نکوهيده ام منظور تشيع صفوي و شيعيان غالي و مشرک مي باشند نه شيعيان درستکار و سالم...

 

مقدمه

سلام و درود بر پيامبر اسلام و خاندان پاکش و اصحاب وفادارش.

مسأله ی  شعر و شاعري از زمانهاي قديم مطرح بوده و به انواع گوناگوني خود را نشان داده است. حتي در زمان پيامبر ص در بين عربها سرودن شعر و فصاحت و بلاغت امري مهم بوده است، و هر کس نيز بر عليه افراد مخالف خود شعر سرايي مي کرده، و اين نشان مي دهد که حربة شعر و زبان و قلم بسيار مفيد است، و ما نيز در اينجا از اين حربه کمک گرفته ايم چونکه خرافيون مذهبي در ايران براي عالم و دنيا شعر مي گويند و بدين طريق مي خواهند حقانيت خود را اثبات کنند و از اين حربه تا بتوانند استفاده مي کنند و از رسانه‌ها نيز پخش مي کنند. بنابراين، سرودن اين اشعار نبايد باعث ناراحتي ايشان شود.

هر شاعر يا عارف يا دانشمندي مطابق با انديشه‌ها و عقايد خود اشعاري را سروده است، و حتي بعضي از اين افراد صرفاً شاعر نبوده اند بلکه فقط اشعاري را سروده اند، همچون حکيم عمر خيام که در واقع دانشمند و رياضي داني زبر دست بوده ولي رباعيات و اشعار جالبي نيز سروده است، و البته هر کدام از شاعران معايبي نيز داشته اند و در سرودن اشعار خود بعضي موارد اسلامي را رعايت نکرده اند و سخنان نادرست و حتي در بعضي مواقع کفرآميز و شرک آلود نيز سروده اند، بگذريم

همانطور که گفتيم هر کدام از اين شاعران به سبک خود شعر سروده اند، و در اين ميان عارف نامدار مولانا جلال الدين محمد بلخي (604-672 هـ . ق) نيز داراي اشعار بسياري است همچون ديوان شمس تبريزي يا مثنوي معنوي.

ما در اينجا مطابق با اشعار اين عارف نامدار شعر سروده ايم چون اشعار مولوي به طور عجيبي در ذهن همه جا دارد و دهان به دهان مي چرخد و کم سوادترين مردم نيز حداقل با بعضي از ابيات او آشنا هستند و حتي بعضي از ابياتي که آورده ام عيناً همان است که خود مولانا سروده، بنابراين اشعار ما نيز که بر ضد خرافات مذهبي است بهتر و آسانتر در دل مردم جا مي گيرد و ممکن است در ايشان اثر کند تا بلکه بيشتر به فکر تحقيق پيرامون عقايد خود بيفتند.

البته پيرامون خرافات مذهبي استادان زيادي شعر سروده اند و حتي از ابيات شاعران معروف کمک گرفته اند تا شعرشان اثر بيشتري داشته باشد. مثلاً نويسنده و شاعر بي نظير استاد عليرضا حسيني نيز اشعار جالبي را سروده اند که توصيه مي کنم آنها را بخوانيد، و ايشان نيز در کتاب خود آلفوس ابيات زير را همچون مولوي سروده است که اين شعر در وصف تفرقه افکنان شيعه است:

ما براي فصل کردن آمديم/

ني براي وصل کردن آمديم

ما درون را ننگريم و حال را/

ما برون را بنگريم و قال را

پس لازم است خوانندة گرامي بداند اشعاري که در مقابل خود دارد مطابق و مشابه با غزليات شمس تبريزي اثر مولاناست که به ديوان شمس و ديوان کبير نيز شهرت دارد و کساني که ديوان شمس را خوانده باشند بيشتر و بهتر متوجه اين اشعار مي شوند.

پس از اين مقدمه لازم به تذکر است که هرجا اينجانب نامي از شيعه برده ام و آنرا نکوهيده ام منظور تشيع صفوي و شيعيان غالي و مشرک مي باشند نه شيعيان درستکار و سالم.

چنانچه شخصي شيعه باشد و به عقايد منحرف و شرک آلود شيعيان فعلي در ايران معتقد نباشد و اين عقايد را قبول نداشته باشد، به طور حتم چنين شخصي مورد احترام است و روي سخنان ما با او نبوده است. البته چنين اشخاصي در زمان فعلي و در جامعه کنوني انگشت شمار هستند و به طور واضح مي بينيم که عقايد شيعيان کنوني چگونه است و البته اين تعداد افراد روشنفکر و سالم نيز کاري نمي توانند صورت دهند و اعتراض آنها به جايي نمي رسد و هميشه سانسور شده اند. به هر حال روي صحبت ما با مداحان و آخوندها و دکانداران مذهبي و متعصب و احمق و غالي است که از گفتن هر گونه شرک و غلوي خودداري نمي کنند و چنانچه با شما در جايي خلوت کنند خواهيد ديد که چه مزخرفاتي به نام دين مي بافند و چه عقايد شرک آلودي دارند. اين دسته از خرافيون خوارج زمان ما هستند و صد پله از خوارج بدترند، اينها دقيقاً همچون خوارجند، ديد تک بعدي، ديد گنجشکي، تعصب و حماقت، انعطاف ناپذيري، انتخاب گزينشي از آيات قرآن، تفرقه افکن، نادان و

پس روي سخن ما به اين اشخاص است، اين شما و اين محفل شيعه:

________________________________________

این کیست این؟

این کیست این، این کیست این؟این شیعه غالی ست این

کفر است و انکار این مگر؟ یا راه گمراهی ست این؟

این کیست این، این کیست این؟ این شیعه غالی ست این

آخوند را کرده علم، دنبال ماست مالی ست این

آن جُل خر را ماند این، تصویر شر را ماند این

مرگ و خطر را ماند این، سنبل بدعتهاست این

این مرگ ظلمانی ست این، یا بزم شیطانی ست این؟

این جان جان کاهیست این، یا دوزخ و ناریست این؟

فرمان شر را ماند این، سودای خر را ماند این

آن خارجی را ماند این، حزن و پریشانی ست این

امروز شرکیم ای پدر، توبه نداریم ای پدر

از نور رستیم ای پدر، امسال کفرانی ست این

امروز خواریم ای پدر، دینی نداریم ای پدر

در اوج داریم ای پدر، اسلام ناب ماست این!!

بردار بانگ زیر و بم، کاین وقت مداحیست این!!

آتش بزن در روضه ها، کین یوغ حیوانیست این

________________________________________

مداح و آخوندست این (ادامه دارد ....


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه