منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 332
بازديد کل : 2563488
 
   
آيا فاطمه رضي الله عنها صحابه را نفرين کرده است؟
صاحب اثر: مهتــدون  تاريخ درج مقاله:2011-12-23  تعداد بازديد:338
هرگز فاطمه رضی الله عنها با خلفا دشمنی نداشته است مگر اینکه اهل ضلالت چنین ادعایی کرده باشند تا مومنان را نسبت به جانشینان پیامبر صلی الله علیه وسلم متنفر کنند.

 

لطفا در مورد اين موضوع توضيح بدهيد که شيعه ميگويد (بر اساس نقل قاطع محدثان شيعه و سني و ازجمله در – فصل الخطاب ، بخاري –مسند احمد بن حنبل – اين حديث آمده است : "هر کس دخترم فاطمه بر او خشمناک شود من بر او خشمناک مي شوم و هر کس من بر او خشمناک شوم ، مورد خشم و غضب الهي قرار خواهد گرفت "و همچنين احاديث بيشماري که خود اهل سنت درمورد نارضايتي حضرت زهرا از خلفا نقل کرده اند که از آن جمله ابن قتيبه در الامامه و السياسه ص 14 مي نويسد :" حضرت زهرا رو به عمر کردند و گفتند : به خدا سوگند من در هر نمازي تو را نفرين مي کنم ". 

الحمدلله،

در خصوص احادیث فضل فاطمه رضی الله عنها، باید دقت نمود که آیا احادیث ضعیف هستند یا صحیح، زیرا بسیاری در این میان دست به جعل احادیث در فضل اشخاصی می کنند تا مذهب خود را نصرت دهند و یا در مباحث خود به احادیث ضعیف که قاببل قبول نیستند استناد می کنند.مثلا همان روایتی که از " ابن قتيبه" روایت شده است صحت ندارد و استناد بدان هیچ ارزشی ندارد و این روایت کذب و دروغ است.

و هرگز فاطمه رضی الله عنها با خلفا دشمنی نداشته است مگر اینکه اهل ضلالت چنین ادعایی کرده باشند تا مومنان را نسبت به جانشینان پیامبر صلی الله علیه وسلم متنفر کنند.

ابن قتيبــة الدينـورياز علمای اهل سنت هست که شیعه به دروغ کتاب الامامة والسیاسة را منسوب به ایشان میدانند. و دلایلی است که انتساب این کتاب را به ابن قتیبه مردود می سازد:

1- کسانی که ترجمه ابن قتیبه را نوشتند کتابی با این نام در میان مولفاتش ذکر نکردند
۲.کتاب الامامه والسیاسة می گوید ابن قتیبه در دمشق بوده در حالی که ابن قتیبه از بغداد حتی برای رفتن به دینور خارج نشده.

3- کتاب از ابی لیلی روایت می کند وابی لیلی در کوفه قاضی بوده در سال 148هـ یعنی ۶۵ سال قبل از میلاد ابن قتیبه

4-مولف کتاب روایت می کند فتح اندلس را از زبان یک زن که شاهد فتح بوده در حالی که فتح اندلس قبل از میلاد ابن قتیبه بوده به ۱۲۰سال

5-مولف نقل می کند فتح مراکش توسط موسی بن نصیر در سال (455هـ ) در حالی که ابن قتیبه در سال 276هـ) وفات کرده.

۶.مولف از علمای مصر بسیار نقل کرده درحالی که ابن قتیبه در عمرش در مصر نبوده.
کتب دیگری که اثبات کردند الامامه والسیاسه از ابن قتیبه نیست (محب الدين الخطيب در مقدمة كتاب ابن قتيبة (الميسر والقداح) ص 26-27

 

ولی حدیث اولی صحیح است.و این امر چیزی را برای اهل بدعت ثابت نمی کند زیرا هیچکدام از صحابه فاطمه رضی الله عنها را اذیت ننموده است.

به سوال کننده محترم و دیگرا توصیه می شود اگر در مسائل صحابه و خلفا و مبحث امامت سوالی دارند به سایت اسلام تکست (Islamtxt.net) مراجعه کنند.

 

والله اعلم

وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین

 


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه