منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 1238
بازديد کل : 2584531
 
   
مهمترين اهداف داعيان مسيحيت
صاحب اثر: مهتدین   تاريخ درج مقاله:2012-07-01  تعداد بازديد:549
چنانکه واضح است رابطهء عقیدتی قویترین روابط میان انسانها به شمار می رود، از همین جاست که داعیان مسیحیت می کوشند تا مسلمانان را به خود جلب نمایند و دوستی و محبت خویش را در قلبهای شان جايگزین نمایند، این یک وسیلهء قوی و مؤثر برای تصرف و استعمار کشورها است که ضرورت به جنگ های خونین و پر مصرف ندارد، آنها درک نموده اند که از این راه میتوانند ثروت ودارائی مسلمانان را به غارت ببرند، وحدت و یکپارچگی مسلمانان را از راه مردمان منحرف و سیاستمداران بی دین برهم زنند، در تعلیم و...

 

چنانکه واضح است رابطهء عقیدتی قویترین روابط میان انسانها به شمار می رود، از همین جاست که داعیان مسیحیت می کوشند تا مسلمانان را به خود جلب نمایند و دوستی و محبت خویش را در قلبهای شان جايگزین نمایند، این یک وسیلهء قوی و مؤثر برای تصرف و استعمار کشورها است که ضرورت به جنگ های خونین و پر مصرف ندارد، آنها درک نموده اند که از این راه میتوانند ثروت ودارائی مسلمانان را به غارت ببرند، وحدت و یکپارچگی مسلمانان را از راه مردمان منحرف و سیاستمداران بی دین برهم زنند، در تعلیم و نصاب مدارس آنها مستقیماً مداخله نمایند تا روح دین دوستی و محبت با اسلام را ریشه کن نمايند، اینجاست که زمینه برای دعوتگران مسیحیت مهیا می گردد و به فعالیت های شان هر چه بیشتر توسعه می بخشند.
ما بطور مختصر اهداف طویل مدت و کوتاه مدت دعوتگران مسیحیت را ذکر می نمائیم، خدا کند در راه جلوگیری از نشر و پخش این زهر خطرناک كه میخواهند در پیکر سست و ضعیف امت اسلامی امروزی آنرا ترزيق نمایند، مؤثر واقع گردد، و برادران مسلمانان ما آگاه باشند که دشمنان شان می خواهند زهر را با عسل یکجا نموده به آنان تقدیم نمایند.

این اهداف قرار ذیل می باشد:
- ممانعت از گرویدن مسیحیان به اسلام خصوصاً در کشورهای که اغلب مردم آن مسیحیان اند.
- ممانعت از داخل شدن دیگر امتها به اسلام، و ایستادن در مقابل نشر و پخش دین اسلام، تا مسیحیت جای آنرا بگیرد و یا بر همان معتقدات میراثی باقی بمانند.

- بیرون کردن مسلمانان یا بعضی از آنها را از دین اسلام وکوشش در راه واژگون نمودن اسلام در قلب های آنان و قطع رابطهء آنان با پروردگار شان. این از اهداف طویل المدت آنهاست .
- پاشیدن تخم شک و تردید در امور بنیادی و اساسی اسلام تا مردم متدین را در شک و اضطراب قرار دهند.
- وانمود کردن بر اینکه دین مسیحیت بهتر از هر دین دیگر است.
- می خواهند به دنیا وانمود کنند که رمز ترقی و پیشرفت غرب در چنگ زدن آنها به مسیحیت است، و رمز عقب ماندگی مسلمانان در مسلمان بودن و دین داری آنهاست، این منطق داعیان مسیحیت می باشد، لیکن مردمان بی دین و ملحد غرب معتقدند که رمز پیشرفت وترقی غرب در بریدن و دوری آنها از مسیحیت است، و سبب عقب ماندن کشورهای اسلامی همانا دین اسلام وپیروی از آن می باشد. البته این عقیدهء شان در بارهء مسیحیت درست است و واقعاً مسیحیت بطور تحریف شده ای که داعیان آن در قرون وسطی به مردم غرب پیش کرده بودند سبب عقب ماندگی غرب در آن زمان بود که وقتیکه آن را ترک کردند همین بود که به ترقی و پیشرفت دست یافتند زیرا دین آنها مخالف علم و حقایق علمی بود، و علمبرداران کلیسا در آن زمان، ساینس دانان بزرگ را بخاطر نظریات ساینسی شان که با تعلیمات کلیسا مخالف بود به بدترین وضع تعذیب و اذیت نموده به قتل رسانیدند، بر عکس مسیحیت، اسلام دین علم است و پیروانش را همیشه برای آموختن علم تشویق و ترغیب نموده است و علماء و ساینس دانان در اسلام مقام بزرگی دارند و هرگز چنین نشده که حقایق ساینسی با تعلیمات اسلام و مصادر آن در تضاد باشد. لذا با جرأت میتوان گفت که یگانه سبب عقب ماندگی مسلمانان همانا دوری شان از دین اسلام و تعلیمات آن است.
- می خواهند مردم غرب و سفید پوست را بهتر از دیگر نژادها معرفی کنند تا زمینهء استعمار غرب بر دیگر امت ها را آسان سازند و از دارائی و املاک آنها استفاده نمایند.
- می خواهند مسلمانان را از آداب و تعالیم دینی شان به سوی عادات و تقالید غرب بکشانند تا در همه احوال زندگی از آنان تقلید نمایند و زندگی خویش را مطابق کلتور و فرهنگ غربیها عیار نمایند، و از آداب و معاشرتی که اسلام مردم را به آن امر نموده است دور شوند ([1]).
این بود اهداف داعیان مسیحیت در کشورهای جهان که بطور مختصر آن را خدمت خوانندگان تقدیم نمودیم.
حالا متن بیانیهء یکی از معروفترین دعوتگران مسیحیت را خدمت تان عرض میداریم که در کنفرانس دعوتگران مسیحیت در شهر بیت المقدس در سال 1935 م ایراد نموده بود. این شخص "صموئیل زویمر" نام دارد، وی مهمترین اهداف نشر مسیحیت را در کشورهای اسلامی بیان می دارد:
« برادران عزیز! کسانی را که خداوند بخاطر جهاد در راه مسیحیت و استعمار نمودن کشورهای اسلامی برگزیده است با توفیق و عنایت خود کامیاب و موفق گردانید.
شما وظیفه ای را که بدوش تان سپاریده شده بود با تمام اخلاص انجام دادید، و موفقیت بزرگ را حاصل نمودید.
اگرچه یقین کامل دارم که شما وظیفه تان را با تمام مهارت انجام داده اید لیکن بعضی از شما هدف بنیادی وظیفه اش را درست درک نکرده است.
من به شما اعتراف می کنم، آن عده مسلمانانی که به دین مسیحیت گرویده اند مسلمانان راستین نبوده و از سه گروه خالی نیستند: یا اینکه خورد سال بوده اند که کسی از خانواده اش اسلام را به وی نه آموخته است، یا اینکه مردیست که دیانت ها را به باد مسخره گرفته است و تنها لقمهء نان را از این راه برابر می کند چون فقر و تنگدستی وی را به این کار واداشته است. و یا اینکه شخصی است که اهداف و اغراض شخصی خویش را از این راه بر آورده می نماید.
کشورهای مسیحی که شما را بخاطر دعوت به مسیحیت به کشورهای اسلامی گماشته اند، خواهان مسیحی ساختن مسلمانان نیستند زیرا در این کار عزت، کرامت و هدایت آنهاست.
همانا وظیفهء شما بیرون آوردن مسلمانان از اسلام است تا رابطهء شان با خداوند قطع گردد، همچنان از اخلاق و فضایلی که ملتها بر آن اتکا دارند دور گردند، از اینجاست که شما پیشتازان فتوحات استعمار در کشورهای اسلامی هستید، یقیناً واجب تان را به صورت درست انجام داده اید، موفقیت تان را مبارکباد میگویم، چنانکه کشورهای مسیحی و عموم مسیحیان به شاهکاری هایتان مبارکباد میگویند.
برادران! بعد از گذشت ثلث قرن نوزدهم تا امروز توانستیم بر همه برنامه های تعلیمی کشورهای مستقل اسلامی، وکشورهايی که تابع نفوذ مسیحیت اند، وکشورهائی که دولت داران شان مسیحیان اند، قبضه نمائیم، در این کشورها کمین گاههای مسیحیت، کلیساها و انجمن های را تشکیل دادیم و در مکاتبی که زیر نظارت و سرپرستی کشورهای اروپائی و امریکائی قرار دارند، نیز برنامه های چشمگیری را عملی نمودیم، حتی شخصیت های بزرگ این دولت ها را به دام خود کشانیدیم.
تقدیر و سپاس قبل از همه به شما بر می گردد سپس به کمک و همکاری های توانگر و ثمربخش مختلفی که بزرگترین دست آوردهای بی مثیل تاریخی را ثبت نموده اند.
شما با وسایل و امکانات دست داشتهء تان توانسته اید همهء عقل و هوش را در کشورهای اسلامی به خود جلب نموده در خط سیر خویش که قبلاً آن را آماده کرده بودید، قرار داده و بر آنان بقبولانید. شما نسلی را تربیه و آماده نمودید که از خدا دور گشته اند و قادر نخواهند بود تا با خدا رابطهء خود را محکم نمایند، این نسل برای همیشه نمی خواهند با خدا رابطه داشته باشند.
شما مسلمان را از اسلام بیرون آوردید ولی مشرف به مسیحیت ننمودید، به این ترتیب نسلی را آماده کردید که استعمار انتظار آن را داشت، نسلی که در مقابل سختی مقاومت نداشته، بی پروا و راحت طلب و تنبل باشد، و اگر به مقام و مراتب بزرگ دست یابد بخاطر شهوت و عیش و عشرت خویش سخاوت و جوانمردی خواهد کرد. بدون شک مأموریت خویش را به صورت درست به پیش می برید، از اینجاست که نتايج و دست آوردهای بزرگی را حاصل نمودیدکه ملت مسیحیت عموماً به شما تبریک عرض میدارند، چنانکه استعمار از شما راضی و خوشنود بوده، پس به پیش به سوی ادای رسالت و مأموریت مقدس تان، همانا به فضل و جهاد مبارک تان به مقام والائی دست یافته اید و خداوند از شما راضی است»([2]).

با این گونه اهداف زشت و پست و وسایل بدتر از آن مسیحیان در لباس دلسوزی و انسان دوستی با فقراء و مساکین و ناداران داخل کشورهای اسلامی می گردند ولی خداوند از دین وبندگان مؤمنش دفاع می کند، خداوند متعال می فرماید:
« يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ »([3]).
ترجمه: « میخواهند نور (آئین) خدا را با دهانهایشان خاموش گردانند، ولی خدا نور خود را کامل میگرداند، هرچند که کافران دوست نداشته باشند» ([4]).

سایت مهتدین
Mohtadeen.Com

-------------------------------------------
[1]- التنصیر: مفهمومه واهدافه ووسایله صـ: 45- 49 و التنصیر فی البلاد الإسلامیة صـ: 16- 18.
[2]- دراسات فی الأدیان صـ: 381- 383.
[3]- سورهء صف: 8.
[4]- تفسیر نور.


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟





خبرنامه