منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 420
بازديد کل : 2567337
 
   
دروغ بر اهل بيت
صاحب اثر: مهتدون  تاريخ درج مقاله:2011-12-28  تعداد بازديد:309
امیدواریم عاقلان بیندیشند و تصمیم بگیرند و از خداوند غالب و برتر بعید نیست که چنین توفیقی نصیب فرماید زیرا الله یگانه و یکتاست که به راه راست هدایت می کند.

 

در این هیچ شک و شبهه ای نیست که به نام اهل بیت دروغهای بی شماری جعل شده است، حضرت (امام) جعفر صادق رحمه الله علیه می فرماید:

خداوند رحمت کند بنده ای را که ما را دوست مردم بگرداند، و ما را مورد خشم و غضب مردم قرار ندهد، اما به خدا سوگند اگر مردم خوبی های سخن ما را ملاحظه کنند، قطعا به آن بیشتر افتخار خواهند کرد، و هیچکس نخواهد توانست بر آنان دستاویزی بیابد، (ولکن أحدهم یسمع الکلمة فیحط علیها عشرا) «اما یکی از آنان  یک کلمه از ما می شنود و ده تا به آن اضافه می کند».

 [الکافی8/229]

و همچنین می فرماید:

 «بعضی کسانی که ادعای پیروی از ما اهل بیت را دارد (لیکذب حتی إن الشیطان یحتاج إلی کذبه) «آنقدر دروغ می گوید که شیطان هم به دروغهای او احتیاج پیدا می کند».

 الکافی8/254، بحار الأنوار25/296، رجال کشی ص/297.

 حضرت (امام) جعفر صادق رحمه الله علیه همچنین می فرماید:

«مردم به کار دروغ جعل کردن علیه ما علاقه فراوانی دارند». (إن الناس أولعوا الکذب علینا)

بحار الأنوار2/246

و همچنین می فرماید:

 «ما از اهل بیتی هستیم راستگو، البته خانواده ما از دروغگویی که علیه ما دروغ ببافد خالی نیست که ممکن است با دروغ خودش راست ما را از دید مردم ساقط کند».

(إنا أهل بیت صدیقون لا نخلو من کذاب یکذب علینا، و یسقط صدقنا بکذبه علینا عند الناس).    

 رجال کشی ص108، بحار الأنوار25/287

با دقت و تأمل، در این فرموده های حضرت جعفر صادق رحمه الله علیه می توانیم، درک کنیم که:

* اینهمه حدیث و روایت متناقض با قرآن چرا وجود دارد!.

* و در بین خود روایات منسوب به اهل بیت اینهمه تناقض چرا وجود دارد!.

* و اینهمه روایتی که اهل بیت را در برابر حکام هر زمان اینقدر ضعیف و ناتوان جلوه داده چرا وجود دارد!.

 حالا  یک مسلمان با شنیدن این جملات و کلمات زرین و نورانی أهل بیت رحمه الله علیهم که می فرمایند: (لکن أحدهم يسمع الکلمة فيحط عليها عشرا) یا (ليکذب حتی إن الشيطان يحتاج إلی کذبة) چگونه باید به راویان مذهب شیعه و دروغهای بی شمار آنان اعتماد کند!.

 آری این شکایت تلخی است که آنان از اطرافیان شان دارند كساني که دور و بر آنان را گرفته و به نام آنان دروغ جعل می کرده و به مردم عرضه کرده اند. آنگونه که روایات شما تصویر می کنند این امامان هميشه در شرايط سخت ترس و خوف می زیسته اند پس کی و کجا این همه حدیث و روایت را فرموده اند؟!.

 و آنگهی یک پرسش اساسی اینکه در زمان حیات ائمه چرا دین از روایان گرفته شود؟؟!! زیرا این روایات در زمان وجود یک امام بوسیله راویان از امام قبلی نقل شده!! پس در صورتی که راویان از امام قبلی روایت نقل می کنند و بوسیله آن روایات مردم را توجیه می کنند فایده وجود امام حاضر چیست؟!.

 

علی از تصوير نادرست روايات شيعه مبراست:

به عقیده ما علی رضی الله عنه از آنچه که روایات شیعه ایشان را بدان توصیف کرده  پاک و مبراست، چهره ای که روایات شیعه از ایشان به تصویر کشیده نعوذ بالله با شخصیت حقیقی ایشان منافات دارد!

علی ابن ابی طالب گل سر سبد قریش و بنی هاشم از معززترین خانواده های عرب به اعتبار نسب است، از لحاظ اخلاق و شجاعت از مکرم ترین چهره های عرب است و ذریة پاکش هرگز این تصویر زشتی را که از ایشان ترسیم کرده اند را نمی پسندند!

از علی و خاندانش در روایات شیعیان اثناعشری تصویری کشیده شده که جز اهانت و خاری! هیچ زاویه روشن دیگری به چشم نمی خورد. این علی ابن ابی طالب در کنار اینهمه عزت و شرافت اجتماعی و خانوادگی تصور كنيد که وقتی عزت و شرافت اسلام نیز بدان اضافه شود چه گوهر نابی را می سازد! اما نه در قاموس شیعیان و مدعیان پیروی از علی!!.

 آری، علی از اولین کسانی بود که به آغوش اسلام شتافت، و بیست و سه سال در حضور پیامبر گرامی صلی الله علیه وسلم و در سایه عطوفت اسلام  تربیت شد، اما شگفت انگیز است که مدعیان محبت و پیروی اش ادعا می کنند که امامتی که از سوی خدا و رشولش صلی الله علیه وسلم به او وصیت شده بود، او ترسید این منصب الهی! را اعلان کند، زیرا که جانش در خطر بود، او برای حفظ جان خودش نه تنها امامت (این منصب الهی و مهمتر از نبوت!) را اعلان نکرد که با غاصبان امامت! بیعت نمود، و از آنان زن گرفت و به آنان زن داد و فرزندانش را به نام آنان نامید و پشت سرشان نماز خواند!

 

حضرت حسن و امامت!:

 بعد از علی ابن ابی طالب رضی الله عنه (امام اول شیعیان دوازده امامی) پسر بزرگ ایشان حضرت حسن رضی الله عنه به امامت رسید، اما شگفت انگیز است كه  امام دوم با اختیار خود و با رغبت و رضایت خودش به نفع کسی که از دید شما (نعوذ بالله) کافر بود از خلافت (در اصل همان امامت) عقب نشینی کرد، تا اینکه به تعبیر شما جان خودش را نجات دهد!!.

اگر فرضیه شما یعنی منصب سلسله وار امامت را بپذیریم به نظر شما این اقدام حضرت حسن، امت را دچار سردرگمی نمی کند؟! پاسخ را به عاقلان می سپاریم. ما که در چنین موارد سخنی جز این نداریم که بگوییم خدایا تو پاک و منزه از هر عیب و نقصی هستی و آنچه در شأن تو جسارت مستقیم و یا غیر مستقیم می شود ما از آن بیزاریم و می گوییم این افسانه امامت دروغ و بهتان بزرگی است که خدا و رسولش از آن بیزارند.

  اجازه دهید بپرسیم که آیا فرصت آن فرا نرسیده که عاقلان هر مذهب، عقاید موروثی خود شان را بر کتاب خدا عرضه کنند و در پرتو نور قرآن راه هدایت را جستجو نمایند؟! آیا فرصت آن فرا نرسیده که ما خود و خانواده و جامعه را از طلسم این دریای متلاطم روایات دروغین که قرنهاست سبب تفرقه و اختلاف و کینه پروری در میان امت اسلامی شده نجات بخشیم؟!.

 ما که امیدواریم عاقلان بیندیشند و تصمیم بگیرند و از خداوند غالب و برتر بعید نیست که چنین توفیقی نصیب فرماید زیرا الله یگانه و یکتاست که به راه راست هدایت می کند.

 


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه