منوي اصلي
آخرين دانلودها
آمار سايت
مقالات : 848
مهتدون : 25
کليپهاي صوتي : 353
کليپهاي تصويري : 12
دانلود کتاب : 291
دانلود نرم افزار : 0
بازديد امروز : 802
بازديد کل : 2737202
 
   
درباره ما

درباره ی ما

قال الله تبارک وتعالی: «وَلا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤادَ كُلُّ أُولئِكَ كانَ عَنْهُ مَسْؤُلاً»:« و چیزی را که بدان علم نداری دنبال مکن زیرا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش واقع خواهند شد.» اسراء/36

بی شک اتحاد امت اسلامی آرزوی هر مومنی است و این اتحاد امری محال و دست نیافتنی نیست چرا که خداوند حکیم دستور به امری نمی دهد که محال بوده و از طاقت بشر خارج باشد آنجا که می فرماید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعاً وَلا تَفَرَّقُوا»:«و همگی به ریسمان خداوند چنگ زنید و پراکنده نشوید» آل عمران/103

و در سیرت و سنت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و امامان بزرگوار احادیث و آثار متعددی وجود دارد که مومنین را سفارش به اتحاد و یک رنگی و تحمل و پذیرش افکار و آراء همدیگر می نماید . و از طرفی دیگر ما در دنیایی زندگی می کنیم که به عصر انفجار اطلاعات معروف است و هر محقق منصف می تواند عقاید مختلف پیرامون یک مبحث را بررسی کرده و در میزان عقل بسنجد و با معیارهای قرآنی تطبیق دهد و مسلما اگر با قلبی پاک  و به دور از تعصب و با معیارهای مذکور پیش رود به حقیقت دست خواهد یافت.

و از سوئی دیگر در میان بعضی از مذاهب اسلامی جهشهایی وجود دارند که به میانه روی و ترک خرافات و بدعت ها  وارائه ی  نظریات درخشانی در اصول اعتقادی و فکری فرا می خوانند.

چنین به نظر میرسد كه امروزه اگر افراد و گروه ها در مسير وفاق و اتحاد باشند به اذن خداوند قادر به محقق ساختن اين امر شرعي متمدن خواهند بود، امري كه آرزوي هر مسلماني است، به ويژه در اين دوره كه راه هاي شناخت بسيار ساده، و وسايل ارتباطي بسيار زياد می باشند، و هر محققي مي تواند به راحتي و در سريع ترین زمان ممكن به منابع مختلف دسترسی پیدا کند .

لازم به ذکر است در این سایت هر گاه از شیعه انتقادی شده منظور ما روافض می باشد نه شیعه ی علی علیه السلام بی شک حضرت علی علیه السلام و همچنین نوادگاه آن بزرگوار تا حضرت حسن عسکری (درود خداوند بر همگی آنها باد) از اعتقادی سالم برخوردار بوده اند و هیچ وقت آنها و اصحابشان دین را دکان قرار نداده بودند همانند کسانی که امروزه سنگ تبعیت و محبت آنها به سینه می زنند. مثلا حضرت علی از مردم خمس نمی گرفت چرا که در آن روز اگر از مردم خمس می گرفت مردمان تحت حکومت او اهل ایران و مصر و شام و شمال آفریقا بودند که در این صورت وضعیت مالی آن حضرت بسیار ایده آل و رویا گونه می شد در حالی که واقعیت حال چنین نبوده . 

در این راستا سایت مهتدون بر آن است که با توفیق خداوند منان اطلاعاتی که از دو منبع اصیل اسلامی یعنی قرآن کریم و سنت مطهر رسول الله  اخذ نموده به محققین ارائه دهد تا از یک طرف رضایت خداوند را کسب کرده و از طرفی دیگر خدمتی به مومنین نموده و راهی برای طالبان حق هموار نموده باشد. «من الله توفیق»

www.Mohtadoon.com

 

 

 

  

 

 

 


حديث
اِنَمَا الاَعمَالُ بِالنيَات و اِنَمَا لِکُل امرءٍ مَا نَوَي فمن کانت هجرته الي الله و رسوله فهجرته الي الله و رسوله
همانا اعمال بسته به نيت است و شخص بسته به نيتش بهره مي برد. پس کسي که هجرتش براي خدا و رسول باشد پس هجرتش براي‏ آنهاست
نظرسنجي

مؤثرترین کانال اهل سنت در هدایت شیعیان کدام است؟

خبرنامه